ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

خصوصیات کاشی و سرامیک

دسته بندی مقالات

اهواز خوزستان آزادگان

info@Nahal.com

091612365478

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

خصوصیات کاشی و سرامیک
85
1402-04-31
مدیریت سایت

1- ویژگی ها و خصوصیات کاشی های سرامیکی

سرامیک محصولی است که از خاک رس طبیعی و سایر اجزای معدنی ساخته شده است. وقتی قطعه شکل گرفت، در دمای بالا پخته می‌شود و در نتیجه سرامیکی که این روزها می‌شناسیم به دست می‌آید: پایدار، بادوام، نسوز و بهداشتی.

سرامیک به طور گسترده در معماری استفاده می شود، زیرا یک ماده بسیار مقاوم و قابل بازیافت با ارزش زیبایی شناختی بالا است. به دلیل هندسه آن، از آنجایی که کاشی ها دارای ابعاد منظم هستند، هم برای کاشی کاری کف و هم برای کاشی کاری دیوار استفاده می شود.

2- خصوصیات کاشی و سرامیک چیست؟

  • دوام
  • مقاومت در برابر خراش
  • ضد حریق
  • قابل بازیافت
  • پایدار و بهداشتی
  • نصب اسان

در ادامه با جزئیات بیشتری هریک را توضیح می دهیم.

-2- دوام

هنگامی که یک کار را در نظر می گیریم، چه بازسازی و چه ساخت و ساز جدید، باید به دقت مصالحی را که قرار است انتخاب کنیم و اینکه چگونه تحت تأثیر گذر زمان قرار می گیرند، در نظر بگیریم. خصوصیان کاشی و سرامیک به گونه ای است که نیازی به نگرانی نیست، زیرا کاشی و سرامیک نسبت به اثر آب و رطوبت، نور خورشید و گرما تغییر ناپذیر است. این بدان معناست که کاشی‌ها در طول سال‌ها دچار تغییر رنگ یا تغییر شکل نمی‌شوند، همانطور که در مورد سایر مصالحی که معمولاً در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند، صدق می‌کند.

2-2- مقاومت در برابر خراش

یکی از نگرانی ها یا دلایل تغییر کفپوش، سایش یا خراش هایی است که ممکن است در برخی از مصالح ایجاد شود. سرامیک محصولی بسیار مقاوم است که حتی می تواند در برابر سایش شن و ماسه ساحل مقاومت کند. سایر مواد مانند چوب طبیعی یا کفپوش چوبی در حفظ ظاهر بدون تغییر با مشکلاتی روبرو هستند.

 

3-2- ضد حریق

یکی از مشکلاتی که برخی از محصولات موجود در بازار نشان می دهند رفتار آنها با آتش است. سرامیک ها نسوز هستند و از گسترش آتش جلوگیری می کنند. حتی اگر در تماس مستقیم با آتش باشد، نمی سوزد و ذوب نمی شود. هنگامی که آتش سوزی رخ می دهد، شعله در تماس با سطح قابل اشتعال حاوی مواد سمی می تواند آن را بسوزاند و باعث انتشار دودهای مضری شود که در تماس با گرما ایجاد می شود. از طرف دیگر، سرامیک حاوی پلاستیک نیست و در این صورت بخارات سمی منتشر نمی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی